Stop przemocy!

biznes

Czym są spółki offshore?

2015-01-07 | Michał Bogucki

frazy kluczowe: biznes, ekonomia, pieniądz

(...) Na rynkach wielu krajów coraz częściej pojawiają się spółki offshore. Rejestracja spółki offshore przeszła transformację od dość egzotycznego działania biznesowego, do popularnej strategii początkowego rozwoju firmy. Czym jest same zjawisko offshore, jakie są jego cele oraz jakie niesie ze sobą korzyści dla przedsiębiorców?Generalnie spółkami offshore nazywamy przedsiębiorstwa, które zarejestrowały swoją działalność w kraju innym niż miejsce zamieszkania ich właścicieli. Taka decyzja jest często (...)

Spokojna starość

2014-11-24 | Agnieszka Pietryszyn

frazy kluczowe: biznes, polityka, różne

(...) Wiek podeszły nie zawsze wiąże się z urokami i przyjemnościami. Wiedzą o tym twórcy funuszu inwestycyjnego http://www.vi.wi.pl/ Niestety starość ma swoje prawa - często odbiera samodzielność, pewność siebie, siłę, koordynację, upośledza zmysły. Starość to wiele współistniejących chorób, niedyspozycji, które w znacznym stopniu upośledzają jakość życia. Starość to niestety często ból, strach, niezaradność.Wychodząc na przeciw starości powstają liczne domy seniora, które dbają o to by starość nie była taka straszna, a przede wszystkim samotna. Dobrze funkcjonujący dom starości jest zawsze miejscem wyjątkowym i ciepłym. W takich miejscach bardzo istotna jest całodobowa opieka medyczna świadczona przez wykwalifikowany (...)

Czym są odbojnice i do czego służą?

2014-10-23 | Agnieszka Pietryszyn

frazy kluczowe: biznes, polityka, różne

(...) Bez względu na to, do jakiego rodzaju zakładu należy teren przemysłowy, koniecznie musi on być odpowiednio zabezpieczony. Ma to na celu nie tylko zabezpieczenie terenu, na przykład magazynów, na wypadek włamania i ewentualnej kradzieży, ale również przed szkodami, jakie mogą powstać na terenie magazynu w wyniku działania pracowników. W każdej pracy zdarzają się wypadki takie jak choćby uszkodzenia ścian magazynów przez wózki widłowe, budynków przez złe manewrowanie samochodem ciężarowym czy uszkodzenia drzwi bądź bram. Jest wiele sposób uchronienia się przed tym, a najczęściej wykorzystywane są różnego rodzaju odbojnice i odboje. Odbojnice słupowe zwykle dostępne są w (...)

Ustalanie ojcostwa z pomocą detektywa.

2014-08-26 | Agnieszka Pietryszyn

frazy kluczowe: biznes, informacje, różne

(...) Dzięki zaawansowaniu nauki we współczesnym świecie, badania DNA dają praktycznie całkowitą odpowiedź na kwestie pokrewieństwa, w tym również ojcostwa. Trzeba mieć jednak świadomość, że samo przeprowadzenie badań i zdobycie próbek może być z wielu względów trudne albo wręcz niemożliwe. Osoba w tym zakresie niedoświadczona nie będzie potrafiła odpowiednio dobrać próbki do badania DNA albo przetransportować jej do laboratorium. Często przyznanie się partnerowi do chęci wykonania tego typu badań może zakończyć związek, nawet jeśli obawy związane z ojcostwem okażą się zupełnie bezpodstawne. Z tego powodu pomóc może licencjonowany detektyw.Profesjonalne przygotowanie detektywa (...)

Artyzm w zegarmistrzostwie

2013-10-10 | Janusz Żak

frazy kluczowe: biznes, różne, zegarki

(...) Poszukując w internecie informacji o zegarkach, które miałyby mi pomóc w wyborze odpowiedniego zakupu, trafiłam w gąszczu różnych marek, zazwyczaj przedstawianych każdorazowo jako najlepsze, trafiłam na Epos. Przystanęłam dłużej przy tej marce, być może dlatego, że uwiodło mnie motto firmy „Artistry in watchmaking”.Zaczęłam oglądać poszczególne zegarki tej firmy, a zachwyt mój rósł z modelu na model. Co za design, co za pomysły na wzornictwo, co za różnorodność wzorów, rozwiązań, kolorów. Każda tarcza zegarka zupełnie inna i każda kusi do zakupu zegarka. I do tego niejednokrotnie przeźroczysty w całości lub częściowo dekiel, dzięki któremu można oglądać „duszę” zegarka, odliczającego sekunda po (...)

Sprawozdawczość finansowa

2013-07-13 | Janusz Żak

frazy kluczowe: bankowość, biznes, informatyzacja, pieniądz, przedsiębiorstwa, ubezpieczenia

(...) gwarancji bankowych tworzą obowiązkowe przelewy finansowe banków, a więc głównie polskich instytucji bankowych. Istotnym czynnikiem naszej koncepcji biznesowej jest działów zarządzania personelem wsparcie w procesie zarządzania w sektorze administracji publicznej, ubezpieczeniowym a także bankowym. Rola działów Human Resources, a szczególnie realizowanych procesów HR zadecydowały o tym, że system HR a także jego informatyzacja urosły do rangi jednego z kluczowych pól funkcjonowania naszego biznesu. (...)

Ziemniaki dobrem dla przemysłu

2013-05-31 | Janusz Żak

frazy kluczowe: biznes, przemysł, różne

(...) Na rynku istnieje naprawdę sporo przedsiębiorstw, które parają się przetwarzaniem oraz wytwarzaniem produktów skrobiowych oraz jej pochodnych. Oprócz białka ziemniaczanego, produkuje się również tego typu produkty jak zagęstniki spożywcze czyli substancje zwiększające lepkość środka spożywczego, substancje żelujące - substancje nadające środkom spożywczym konsystencję przez tworzenie żelu oraz klajstry (klej skrobiowy) czyli kleje ,które są mieszanką mąki żytniej lub pszennej z gorącą wodą.Białko ziemniaczane określane jest szczególnie ważnym elementem oraz komponentem  pokarmu dla hodowlanych zwierząt. Białko może poszczycić się bardzo dobrą strawnością oraz zawartością czystego białka. Białko ziemniaczane powstaje z soku komórkowego ziemniaka ,a dzieje się to przez takie procesy jak suszenie, termiczno-kwasową (...)