Stop przemocy!

Korepetycje - sprawdzony sposób na zdobycie wiedzy

2016-01-09 | Agnieszka Pietryszyn

frazy kluczowe: szkolenia, szkoła, wykształcenie, kursy

Praktycznie nie ma ucznia, który by chociaż raz podczas swojej szkolnej kariery nie korzystał z pomocy doświadczonego korepetytora. Inna sprawa, że nie zawsze osoba oferująca korepetycje jest na tyle kompetentna, aby właściwie prowadzić zajęcia tego typu. Dlatego jeśli zachodzi potrzeba uzupełnienia wiedzy, nie należy korzystać z przypadkowej oferty. Tylko doświadczony nauczyciel, mający odpowiednią wiedzę i kwalifikacje, jest w stanie udzielić fachowej pomocy z konkretnego przedmiotu, w którym się specjalizuje.

Korepetycje często są ostatnią deską ratunku dla zagrożonego oceną niedostateczną ucznia. Zbliżające się półrocze lub koniec roku i brak pozytywnych oceny z danego przedmiotu, to wystarczający powód, aby zdecydować się na pomoc. Już kilka lekcji potrafi rozjaśnić umysł i uzupełnić niezbędną wiedzę potrzebną do zaliczenia przedmiotu. Jednak, aby tak się stało, koniecznie trzeba rozsądnie wybrać osobę, która będzie udzielała korepetycji. Najlepszym sposobem na wybór odpowiedniego korepetytora są referencje i pozytywne opinie o nauczycielu. Jeśli większość osób, którym konkretny korepetytor udzielał lekcji jest zadowolonych z jego usług, można mieć pewność, że człowiek ten ma fachową wiedzę i umiejętność jej przekazywania.

Cena nie może być jedynym kryterium, które bierzemy pod uwagę szukając odpowiedniego korepetytora. Nie ma też co się sugerować naukowymi tytułami, niekoniecznie doświadczony nauczyciel akademicki będzie idealnym korepetytorem dla gimnazjalisty. Wręcz przeciwnie, lepiej skorzystać z wiedzy nauczyciela gimnazjum, który jest na bieżąco z programem nauczania. Nie warto szukać korepetytora spoza miejsca zamieszkania. Zwykle może być problem z dojazdem, dlatego najlepiej by korepetycjami np. we Wrocławiu zajął się nauczyciel mieszkający w tym mieście.