Stop przemocy!

Możliwości drukowania zdjęć

2017-01-14 | Agnieszka Pietryszyn

frazy kluczowe: hobby, rozrywka, czas wolny, fotografia

Obecnie, studia fotograficzne dają nam miliony możliwości jeśli chodzi o wydruk zdjęć. Możemy wybierać różnorodne formaty, sposoby drukowania, a dostarczone zdjęcia mogą być wydrukowane na różnego rodzaju powierzchniach. Zamawiając wywołanie zdjęć warto dowiedzieć się jakie wady i zalety prezentują poszczególne rozwiązania proponowane przez studia fotograficzne.

Technika druku uznawana przez wielu fotografów za najlepszą, to druk pigmentowy. Daje on dużo możliwości kolorystyczne, a wykonywane wydruki mają szacowany czas 200 lat swej trwałości. Ze względu na cenę i rzadkie wykorzystanie, jest to technika stosowana przy reprodukcjach dzieł, dla muzeów i galerii lub na potrzeby kolekcjonerskie.

Innym rodzajem druku jest laserowy druk cyfrowy, z którym najczęściej spotykamy się w codziennym życiu. Druk cyfrowy pozwala na uzyskanie zdjęcia praktycznie od ręki. Koszty usługi są niskie, a jakość wydruku jedynie nieco gorsza od druku pigmentowego.

Korzystając z techniki cyfrowej przygotowuje się drukowane fotoksiążki. Taki zbiór zdjęć może być utworzony ze względu na specjalną okazję, jak na przykład ślub, lub jako prezent czy też spersonalizowana książka, w której możemy umieścić fotografie jakie tylko chcemy. Osoba zamawiająca wybiera wykończenie książki, rodzaj materiału jaki pokryje okładkę i decyduje o kolejności ułożenia zdjęć, a także ilości stron.
Obecnie, możliwym jest również przeniesienie zdjęcia na płótno. Daje to możliwość stworzenia swojej własnej kolekcji zdjęć, które można powiesić na ścianie. W zależności od efektu jaki chcemy osiągnąć, zdjęcia mogą być wydrukowane na powierzchni śliskiej, matowej czy pół-matowej.

Oryginalnym rozwiązaniem na dekorację pomieszczenia jest również zamówienie własnej foto tapety, którą możemy modyfikować zgodnie ze swoimi pragnieniami.