Stop przemocy!

polityka

Odbojnice do regałów

2015-10-19 | Agnieszka Pietryszyn

frazy kluczowe: informacje, polityka, różne

(...) uszkodzenia, wymagania przeciw pożarowe a także odpowiedni dobór kolorów pozwalający na utrzymanie estetycznego wyglądu magazynu.Odboje stalowe chronią instalacje, regały, rampy przed uszkodzeniami  powodowanymi przez wózki transportowe. Powinny one być wykonane zgodnie z obowiązującymi normami i wymogami unii europejskiej. Nie powinny posiadać ostrych lub wystających krawędzi i być pokryte specjalnym sztucznym tworzywem odpornym na uszkodzenia. Istotną rzeczą jest również posiadanie przez te zabezpieczenia odpowiednich atestów.Wyznaczając drogi wewnętrzne, zabezpieczając ściany o lekkiej konstrukcji wyposażmy je w urządzenie a dużej wytrzymałości, osiąganej dzięki zastosowaniu wysokiej (...)

Spokojna starość

2014-11-24 | Agnieszka Pietryszyn

frazy kluczowe: biznes, polityka, różne

(...) personel medyczny - lekarzy, sanitariuszy, pielęgniarki, wolontariuszy.Ważne jest, by rozkład dnia był odpowiednio dopasowany do potrzeb każdego pensjonariusza, dzięki temu każdy czuje się potrzebny, oraz może robić to, co przynosi mu radość, by po prostu nie siedzieć bezczynnie.Dzień w domu seniora dzielą ustalone godziny posiłków, przy których, ciężej chorym, pomagają opiekunki. Istotny jest także dostęp do świadczeń pielęgniarskich - pomocy przy myciu, przebieraniu, kontroli ciśnienia tętniczego krwi, zażywaniu leków. Kluczową sprawą jest także obecność fizjoterapeuty, który pozwoli podnieść i podtrzymać sprawność ruchową. Podstawowa rehabilitacja ruchowa jest bardzo istotna w aktywizacji pacjentów oraz w zapobieganiu (...)

Czym są odbojnice i do czego służą?

2014-10-23 | Agnieszka Pietryszyn

frazy kluczowe: biznes, polityka, różne

(...) postaci stalowych rur o średnicy do wyboru (ich rozmiar zależy od tego, przed czym mają chronić, czyli przeważnie od wielkości pojazdów używanych na terenie przemysłowym). Ich zadaniem jest ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi ścian, naroży, bram oraz rozmaitych urządzeń znajdujących się na terenie zakładu. Rzecz jasna, zabezpieczenia tego typu wymagają wielkiej odporności, by nie oparły się na przykład ciężkiej ciężarówce, a także trwałości, bo gdyby poddały się korozji, szybko przestałyby spełniać swoją funkcję. Odboje natomiast to stalowe ramki stosowane jako barierki, służące zwykle do wyznaczania tras, zastawiania przejścia i przejazdu do miejsc, do których (...)

Komunia okresem prezentowym...

2014-08-25 | Michał Bogucki

frazy kluczowe: informacje, polityka, różne

(...) się niemalże przez cały okres komunii, a więc od końca kwietnia, aż do początku czerwca. Goście zaproszeni na przyjęcie komunijne są zakłopotani i nie zawsze wiedzą jaki prezent wybrać – nie wiedzą co ucieszy dziecko, nie znają się na „modzie” prezentów komunijnych. Kilkanaście lat temu, popularnym prezentem dla dzieci przyjmujących świadomie swój pierwszy sakrament były zegarki. Różne rodzaje zegarków były wręcz pożądane przez tamtejsze dzieci. We współczesnych czasach sklep z zegarkami Dolinski.pl nie ma takiej dużej popularności jak w ówczesnych – do głosu dochodzą różne technologiczne nowości – tablety, laptopy, smartphony. Z tą różnicą, że zegarki (...)