Stop przemocy!

różne

Odbojnice do regałów

2015-10-19 | Agnieszka Pietryszyn

frazy kluczowe: informacje, polityka, różne

(...) Właściwie zorganizowane i bezpieczne magazyny to nie tylko dobrze dobrane i odpowiednio ustawione regały. To także bezpieczeństwo zarówno pracowników jak i towarów przywożonych do magazynów. Szlaki komunikacyjne powinny być dostosowane do wygodnego poruszania się urządzeń dowożących towary na odpowiednie miejsce składowania, ale i wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia chroniące regały i wózki transportowe przed uszkodzeniami.Aby dobrze zabezpieczyć i wyposażyć magazyn należy szczególną uwagę zwrócić na założenie odpowiednich odbojów i osłon. W celu należytego doboru produktu powinniśmy skierować nasze zainteresowanie na stopień i typ narażenia powierzchni na wszelkiego rodzaju (...)

Spokojna starość

2014-11-24 | Agnieszka Pietryszyn

frazy kluczowe: biznes, polityka, różne

(...) Wiek podeszły nie zawsze wiąże się z urokami i przyjemnościami. Wiedzą o tym twórcy funuszu inwestycyjnego http://www.vi.wi.pl/ Niestety starość ma swoje prawa - często odbiera samodzielność, pewność siebie, siłę, koordynację, upośledza zmysły. Starość to wiele współistniejących chorób, niedyspozycji, które w znacznym stopniu upośledzają jakość życia. Starość to niestety często ból, strach, niezaradność.Wychodząc na przeciw starości powstają liczne domy seniora, które dbają o to by starość nie była taka straszna, a przede wszystkim samotna. Dobrze funkcjonujący dom starości jest zawsze miejscem wyjątkowym i ciepłym. W takich miejscach bardzo istotna jest całodobowa opieka medyczna świadczona przez wykwalifikowany (...)

Czym są odbojnice i do czego służą?

2014-10-23 | Agnieszka Pietryszyn

frazy kluczowe: biznes, polityka, różne

(...) Bez względu na to, do jakiego rodzaju zakładu należy teren przemysłowy, koniecznie musi on być odpowiednio zabezpieczony. Ma to na celu nie tylko zabezpieczenie terenu, na przykład magazynów, na wypadek włamania i ewentualnej kradzieży, ale również przed szkodami, jakie mogą powstać na terenie magazynu w wyniku działania pracowników. W każdej pracy zdarzają się wypadki takie jak choćby uszkodzenia ścian magazynów przez wózki widłowe, budynków przez złe manewrowanie samochodem ciężarowym czy uszkodzenia drzwi bądź bram. Jest wiele sposób uchronienia się przed tym, a najczęściej wykorzystywane są różnego rodzaju odbojnice i odboje. Odbojnice słupowe zwykle dostępne są w (...)

Ustalanie ojcostwa z pomocą detektywa.

2014-08-26 | Agnieszka Pietryszyn

frazy kluczowe: biznes, informacje, różne

(...) Dzięki zaawansowaniu nauki we współczesnym świecie, badania DNA dają praktycznie całkowitą odpowiedź na kwestie pokrewieństwa, w tym również ojcostwa. Trzeba mieć jednak świadomość, że samo przeprowadzenie badań i zdobycie próbek może być z wielu względów trudne albo wręcz niemożliwe. Osoba w tym zakresie niedoświadczona nie będzie potrafiła odpowiednio dobrać próbki do badania DNA albo przetransportować jej do laboratorium. Często przyznanie się partnerowi do chęci wykonania tego typu badań może zakończyć związek, nawet jeśli obawy związane z ojcostwem okażą się zupełnie bezpodstawne. Z tego powodu pomóc może licencjonowany detektyw.Profesjonalne przygotowanie detektywa (...)

Komunia okresem prezentowym...

2014-08-25 | Michał Bogucki

frazy kluczowe: informacje, polityka, różne

(...) Jednym z najważniejszych wydarzeń, które spotyka dzieci w wieku szkolnym jest ich pierwsza komunia święta – to wydarzenie jest nie tylko stresujące pod względem nieznajomości, ale dzieci zazwyczaj zastanawiają się jakie prezenty zostaną. Okres komunijny jest głównym bodźcem, dla którego goście komunijni wybierają się na zakupy – stają oczywiście przed dylematem: co kupić? co sprawi dziecku największą radość? Nie ma na to jednolitej odpowiedzi, ponieważ z roku na rok kanon prezentowy staje się niebezpiecznie galopować w górę. Czy w całym obrządku prezentowym nie ulega zapomnieniu główny powód dla którego jest przyjmowany sakrament? Prezent na komunie – ta fraza powtarza (...)

Artyzm w zegarmistrzostwie

2013-10-10 | Janusz Żak

frazy kluczowe: biznes, różne, zegarki

(...) sekundzie precyzyjnie czas. Piękne wykonanie, elegancja, oryginalność - to odnajduję w tych cudeńkach. Z zazdrością oglądam męskie zegarki - szkoda że nie ma takich wersji dla kobiet. Ale i damskie są piękne.Zegarki Epos mają jeszcze jedną zaletę - każdy obejrzany przeze mnie model, ku mojemu zaskoczeniu, ma kilka wersji kolorystycznych, nie tylko w wypadku damskich zegarków ale i męskich. Zmiana detali na tarczy, a to znów inny kolor cyfr i wskazówek, a to inna kolorystycznie tarcza lub koperta, a to zmiana paska ze skórzanego na bransoletę. Uważam, że to kapitalny pomysł, ponieważ często trafiwszy na jakiś zegarek, okazuje się, że drobiazg typu kolor koperty, decyduje o tym, że jednak nie decydujemy się na zakup. W (...)

Ziemniaki dobrem dla przemysłu

2013-05-31 | Janusz Żak

frazy kluczowe: biznes, przemysł, różne

(...) Na rynku istnieje naprawdę sporo przedsiębiorstw, które parają się przetwarzaniem oraz wytwarzaniem produktów skrobiowych oraz jej pochodnych. Oprócz białka ziemniaczanego, produkuje się również tego typu produkty jak zagęstniki spożywcze czyli substancje zwiększające lepkość środka spożywczego, substancje żelujące - substancje nadające środkom spożywczym konsystencję przez tworzenie żelu oraz klajstry (klej skrobiowy) czyli kleje ,które są mieszanką mąki żytniej lub pszennej z gorącą wodą.Białko ziemniaczane określane jest szczególnie ważnym elementem oraz komponentem  pokarmu dla hodowlanych zwierząt. Białko może poszczycić się bardzo dobrą strawnością oraz zawartością czystego białka. Białko ziemniaczane powstaje z soku komórkowego ziemniaka ,a dzieje się to przez takie procesy jak suszenie, termiczno-kwasową (...)