Stop przemocy!

usługi budowlane

Do czego służą gabiony?

2016-06-10 | Janusz Żak

frazy kluczowe: budowa domu, budownictwo, usługi budowlane

(...) Gabion jest to element stosowany bardzo często w różnego rodzaju budownictwie, szczególnie we wzmacnianiu nasypów ziemnych, skarp czy też brzegów rzeki. Jest również używany w ogrodzeniach, czyli tak zwanych ogrodzeniach gabionowych, które są zrobione z koszy gabionowych i paneli z kratki nierdzewnej. Gabiony są też używane jako ozdoby w ogrodach, zwłaszcza tych bardziej kreatywnych i pomysłowych. Trzeba przyznać, że przy umiejętnym połączeniu gabionów z resztą ogrodu, dosyć ładnie i ciekawie wszystko to razem wygląda. Powszechnie znane wśród osób zajmujących się budownictwem i (...)

Nadzór inwestorski nad projektem budowlanym

2014-10-05 | Janusz Żak

frazy kluczowe: budowa domu, budownictwo, usługi budowlane

(...) Dzisiaj w każdym mieście jest montowany monitoring miejski. Taki nadzór sprawia, że my jako mieszkańcy czujemy się bezpieczniej. Dlatego też planując wejście w jakąś inwestycję warto sprawdzić w jaki sposób można mieć nad nią nadzór, ponadto przy wielu inwestycjach i tak jest on obowiązkowy. Bardzo ważny jest zwłaszcza w wypadku, gdy budujemy dom lub też chcemy kupić mieszkanie od dewelopera. Opłaca się też zasięgnąć opinii specjalistów w tej kwestii np. na stronie www.budownictwo.dekra.pl.Czym jest nadzór inwestorski?Nadzór inwestorski mówiąc pokrótce to obowiązek sprawowania kontroli nad (...)

Ładne latarnie, czyli jak odświeżyć wygląd miasta

2014-09-15 | Agnieszka Pietryszyn

frazy kluczowe: dom, ogród, oświetlenie, remonty, usługi budowlane

(...) Przyzwyczailiśmy się do tego, że miejskie oświetlenie do najbardziej estetycznych nie należy. Właściwie można by powiedzieć, że słupy oświetleniowe są jak prawdziwe straszydła, pojawiają się tam, gdzie ich obecność jest najmniej pożądana i po prostu psują wizualnie wygląd miasta. Można temu zaradzić, oczywiście potrzebne są pewne (...)